EA, FIFA’nın Gelecek Yıl FIFA Olmayabileceğini Söyledi

tarafından
37
EA, FIFA’nın Gelecek Yıl FIFA Olmayabileceğini Söyledi

FIFA, futbol video oyunları ile eşanlamlı olabilir, ancak EA, futbol ligleriyle lisans anlaşmalarını yeniden gözden geçirdiği için uzun süredir devam eden kickabout için markalaşmayı bırakmayı şiddetle düşünüyor.

Haber, FIFA 22’nin piyasaya sürülmesinden sonra yayınlanan bir blog yazısı sırasında sürpriz bir not olarak düştü. Görünüşte 9,1 milyon oyuncuya ve diğer dönüm noktalarına ulaşmakla övünen yazı, keskin bir şekilde, kendi kimliğini yeniden düşünmekle başlayarak, footy serisinin bir sonraki nereye gidebileceğinin keşfine dönüyor.

EA Sports Group genel müdürü Cam Weber, “İleriye baktığımızda, küresel EA SPORTS futbol oyunlarımızı yeniden adlandırma fikrini de araştırıyoruz. Bu, futbol dünyasındaki diğer tüm resmi ortaklıklarımızdan ve lisanslarımızdan ayrı olan FIFA ile isim hakları sözleşmemizi gözden geçirdiğimiz anlamına geliyor.

Gönderinin geri kalanı, bu yeniden markalamanın neden gecikmiş olabileceğini açıklıyor. En yüksek profilli ortaklık olmasına rağmen, FIFA ayrıca düzinelerce diğer yüksek profilli lig ve organizasyonla lisanslar ve ortaklar içerir. Ek olarak, yayıncı taban tabana daha fazla ilerlemek ve dizideki kadın futbolunu daha iyi yansıtmak istiyor.

Ayrıca, Peter Moore gibi geçmiş EA yöneticilerinin gündeme getirdiği, EA’nın bu serinin başarısıyla FIFA’nın imajı için FIFA’nın kendisinden daha fazlasını yaptığı tartışmasız bir fikir var. Bu bakış açısına göre FIFA, EA ile yaptığı anlaşmanın dışında, EA’nın adı kullanması için FIFA’ya ödeme yapması gerekip gerekmediğine dair bir dereceye kadar olağanüstü iyi yaptı.

FIFA lisansı ve içindeki kulüpleri ve oyuncuları tasvir eden anlaşmalar büyük olasılıkla kalacaktır. Ancak EA, footy’nin daha geniş yüzünü daha iyi temsil etmek istiyorsa, bunu belirli bir dernek adı altında yapmak biraz boğucu olabilir.

Umarım, kimliğin yeniden düşünülmesi, serinin PC stratejisinin yeniden düşünülmesiyle karşılanır. FIFA 22 , EA eski donanımdaki oyuncuları hariç tutmak istemediğinden, esasen son nesil konsol sürümünü alacağımız duyurusu ile piyasaya sürülmeden önce hüsrana uğradı.