Epic Games Store önümüzdeki hafta daha iyi başarılar elde ediyor

tarafından
84
Epic Games Store önümüzdeki hafta daha iyi başarılar elde ediyor

Epic sonunda uygun başarılar elde etti

Epic Games Store, gelecek hafta Steam gibi daha köklü PC oyun mağazalarıyla uygun bir başarı sistemi (elbette “Epik Başarılar” olarak adlandırılır) ile rekabet etme konusunda biraz adım atıyor.

Başlamak için Epic Achievements, Rocket League , Hades , Pillars of Eternity , Kena , Zombie Army 4 ve Alan Wake Remastered dahil olmak üzere yalnızca birkaç oyunda mevcut olacakBaşarılar dört seviyeye bölünecek: Bronz (5-45 DP verir), Gümüş (50-95 DP), Altın (100-200 DP) ve Platin (bir oyunda 1000 DP elde edildiğinde verilir ve ödüller verilir) profillerinde ek 250 XP olan oyuncular).

Epic Achievements’ı destekleyecek şekilde güncellenen oyunlar artık bu başarıları mağazadaki oyunun sayfasında ve oyuncuların ilerlemelerini takip edebilecekleri ve belirli bir zorlukta ne kadar ilerlediklerini görebilecekleri kitaplıklarında gösterecek.

Şu anda, aslında gelmez deneyim puanları biriken yapmak oyunculara gurur ve başarı duygusu vermenin ötesinde, ancak, herhangi bir şey; Epic, bu yıl içinde başarılara odaklanan “yeni sosyal özellikler ve oyuncu ödülleri” ekleyeceğine söz veriyor.

Epic Games Store, şirketin “özelliğin erken bir sürümü” dediği şeyi test etmeye başladığında bir yıldan fazla bir süredir teknik olarak başarılar sunuyor, ancak önümüzdeki hafta yapılacak olan lansman, oyunları kapsayacak ve oyuncuların deneyim kazanmasını sağlayacak daha kapsamlı bir sistem vaat ediyor. Xbox’ın Gamerscore’una benzer şekilde platform çapında bir düzeyde.

Halihazırda oyunlarda bulunan eski başarılar, yalnızca geliştiricinin takdirine bağlı olarak var olan “geliştirici başarıları” olarak kalacak, ancak geliştiriciler, isterlerse mevcut geliştirici başarılarını Epic Achievements üzerinden dönüştürme seçeneğine sahip olacaklar (bu aynı zamanda oyuncunun ilerlemesini de koruyacaktır).