FIFA 22 ‘Önizleme Paketlerini’ Geri Getiriyor,

tarafından
33
FIFA 22 ‘Önizleme Paketlerini’ Geri Getiriyor,

FIFA 22 ‘Önizleme Paketlerini’ Geri Getiriyor

Electronic Arts, FIFA 22’nin Ultimate Team’in oyun içeriğini ganimet kutuları aracılığıyla satışa sunmaya devam edeceğini doğruladı, ancak FUT 21’de bu yılın başlarında tanıtılan ve oyuncuların daha önce ne satın aldıklarını görmelerini sağlayan “önizleme paketlerine” bağlı kaldığını söyledi.

FUT paketleri, hem ganimet kutusu eleştirmenlerinden hem de yasa koyuculardan çok fazla olumsuz tepki alıyor – Hollanda , paketlerin ülkenin kumar yasalarını ihlal ettiğine dair 2018 kararına uymayı reddettiği için EA’yı 10 milyon Euro (11,7 milyon $) para cezasına çarptırdı. ama aynı zamanda EA için çok para kazanıyorlar: Şirket, Q3 FY21 raporunda, FIFA canlı hizmetlerinin son on mali yılda yaklaşık yüzde 50’lik bir bileşik yıllık büyüme oranı gördüğünü söyledi; Ultimate Team oyunları (NFL ve NHL dahil, ancak esas olarak FIFA dahil) için “ekstra içerik satışlarından” elde edilen net gelir, EA’nın 2020 mali yılında yaklaşık 1,5 milyar dolardı. O para yapıcıyı neden tehlikeye atmak istemediğini anlayabilirsiniz.

EA’nın eleştirmenleri yumuşatma ve düzenlemelerden kaçınma çabaları, düşme oranlarını ortaya çıkarmayı ve oyuncuların oyunda ne kadar zaman ve para harcadıklarını izlemeyi kolaylaştırmayı içeriyor. Ancak Haziran 2021’de oyuncuların satın almadan önce açabilecekleri “ön izleme paketlerini” kullanıma sunarak daha anlamlı bir adım attı. İçerideki öğeler hala rastgele, ancak önden görülebildikleri için insanlar paralarını istemeyebilecekleri şeylere harcamak zorunda kalmıyorlar. 

Önizleme paketleri başlangıçta bir test olarak sunuldu, ancak ironik bir şekilde bir hit oldular: Ağustos ayında EA CEO’su Andrew Wilson, önizleme paketlerinin piyasaya sürülmesinin FIFA ganimet kutusu satışlarını gerçekten artırdığını söyledi.

Wilson, bir yatırımcılar sırasında, “Önizleme Paketleri ile gördüğümüz şey, Ultimate Team’e yeni oyuncuların daha yüksek oranda geldiğini gördük ve bu yeni oyuncuların paket satın alma ve dijital ekosisteme katılma içinde ve çevresinde daha yüksek bir dönüşüm sağladığını gördük” dedi. Arama. “Ekiplerimiz, insanların daha derinden etkileşim kurmasına olanak tanıyan ilginç, yeni, yenilikçi ve yaratıcı yollar aramaya devam edecek ve Önizleme Paketleri bu örneklerden biri.”

Bunun ışığında, EA’nın bunları FIFA 22 için etrafta tutması çok şaşırtıcı değil. Lansmanda, her biri 24 saatlik yenileme zamanlayıcısına sahip Premium Gold ve Premium Silver olmak üzere iki tür önizleme paketi sunulacak. bir paket ve bunun için ödeme yapmak istemediğinize karar verirseniz, yeni bir paketin içine bakmak için 24 saat beklemeniz gerekir.

FIFA 22 'Önizleme Paketlerini' Geri Getiriyor
FIFA 22 ‘Önizleme Paketlerini’ Geri Getiriyor

Geleneksel ganimet kutularından çok daha iyi bir sistem, ancak önizleme olmayan paketlerin de satışa sunulacağını unutmamak önemlidir, bu da yırtıcı davranışlardan kaçınma taahhüdünü baltalar: Oyuncular, belirli bir oyuncunun peşinde tekrar tekrar FUT paketi satın almaya eğilimlidir. veya öğe her zaman olduğu gibi bunu yapmak için ücretsiz olacaktır. Bu aynı zamanda, ganimet kutuları ve olası düzenlemeler üzerindeki tartışmanın öngörülebilir gelecekte de devam edeceği anlamına geliyor.

FIFA 22 ‘Önizleme Paketlerini’ Geri Getiriyor

FIFA 22, 1 Ekim’de çıkacak. Ne yazık ki, PC sürümü konsola gelecek olan havalı yeni teknolojinin çoğundan yoksun olacak ve Stadia sürümleri: EA Temmuz ayında “HyperMotion teknolojisini ve Immersive Match Day özelliklerini PC’ye getirmenin daha iyi olacağını söyledi. minimum özellik gereksinimlerini yükseltti ve büyük bir oranda oyuncunun oyunu çalıştıramamasına neden oldu.”