Hitman, DRM Endişeleri Üzerine GOG’da İnceleniyor

tarafından
31
Hitman, DRM Endişeleri Üzerine GOG’da İnceleniyor

Hitman: Game of the Year Edition kısa süre önce GOG’da indirimli olarak yayınlandı, ancak oyuncular memnun değil ve oyuna düşük puanlar veriyorlar.

Franchise birkaç yıl önce yeniden başlatıldığından beri, Hitman güçleniyor. Hitman 3 satış açısından selefi geçmiş kabaran bu yılın başlarında, stüdyoda yeni üzerine etkisini incelemek amacıyla Ajan 47 Kapari bir mola alıyor olsa bile, yine de seri olarak sol yaşamın bir çok şey var sanki görünüyor. Ancak, yeniden başlatmanın popülaritesine rağmen, 2016 taksitinden daha az memnun olan ve bunu bildiren bazı oyuncular var.

Genellikle GOG olarak bilinen Good Old Games kullanıcıları, Hitman, özellikle Game of the Year sürümü konusundaki hayal kırıklıklarını ifade etmek için platforma yöneldiler. Oyuncular, başlığın DRM kullanımı üzerine gizli başlığı bombalamayı gözden geçirdiler. Sorunlar, tek oyunculu çevrimdışı oynarken bile oyunun her zaman bağlantı gerektirmesinden kaynaklanıyor.

Bu da onu reyting açısından serideki en düşük oyun yapıyor. Serinin en zayıf oyunlarından biri olan Hitman: Absolution bile beş üzerinden dört yıldıza sahip. Oyunun %70 indirimli olmasına rağmen GOG kullanıcıları memnun değil. Rapora göre asıl mesele, platformun DRM’ye karşı duruşuna aykırı olması ve bir kişinin oyunun her zaman çevrimiçi olması gerektiğinin “anlamlı bir anlamda DRM’siz olmadığı” anlamına geldiğini söylemesi. Hitman: GOTY’nin oyun sayfası gerçekten de DRM’siz olduğunu ve oynamak için “etkinleştirme veya çevrimiçi bağlantı gerekmediğini” söylediği için bazıları yanlış reklam iddiasında bulunuyor.

Bu aynı zamanda bir oyuna kasıtlı olarak benzer konularda düşük puanlar verilmesi de değil. Son zamanlarda, Arkane Studio’nun zaman döngülü aksiyon oyunu Deathloop , Steam’de, ayrıca DRM üzerinden eleştiri bombardımanına tutuluyordu. Bununla birlikte, Deathloop’un durumunda, çoğunlukla oyunun PC versiyonunda çok fazla kekemelik yaşanıyordu ve birçoğu suçu içine yerleştirilmiş DRM yazılımına atıyordu.

Şu anda GOG, bu kararı bozup bozmayacağına dair bir açıklama yapmadı. Platform genellikle Steam veya Epic gibi diğer indirme istemcilerinden bazılarına bir alternatif olarak görülüyor. GOG ayrıca ücretsiz oyunlar verme konusunda bir üne sahiptir, bu nedenle topluluğun tutkulu göründüğü bir şey yüzünden adının lekelenmesi utanç verici olur.

Hitman: GOTY şu anda GOG.com’da indirimli olarak mevcuttur.