İşte PlayStation 5’iniz İçin İhtiyaç Duyacağınız Aksesuarlar

tarafından
28
İşte PlayStation 5’iniz İçin İhtiyaç Duyacağınız Aksesuarlar

Sony’nin PlayStation 5’ini bulmak hala inanılmaz derecede zor. Bir fırlatma ünitesiyle şanslıysanız veya hala kendiniz için bir tane yakalamaya çalışıyor olsanız da, yepyeni konsolunuzdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için (ne zaman bir tane alırsanız) ek aksesuarlar almak kötü bir fikir değildir. Konsolunuzun depolama kapasitesini artırmanıza olanak tanıyan kulaklıklar ve uzaktan kumandalardan M.2 SSD’lere kadar – bu artık bir şey, sonuçta – bunlar, hareket halindeyken almanızı önerdiğimiz birkaç PS5 aksesuarı, bazıları şu anda mevcut indirimde.

Sony DualSense Kontrolör

İlk olarak, kontrolör var. Her yeni PS5, bir DualSense kontrolör içerir. DualShock kontrolörlerinden farklı olarak DualSense, iki renkli bir şemaya ve daha ergonomik bir tasarıma sahiptir. Kontrolör ayrıca uyarlanabilir tetikleyicilere, yerleşik bir mikrofona ve dokunsal geri bildirime sahiptir ve bazı oyunlar daha fazla daldırma sağlamak için kontrolörün özelliklerinden yararlanır.

PS5 ile çalışmanın yanı sıra DualSense, Android ve iOS cihazlarına kablosuz olarak bağlanabilir. Bilgisayarınız Bluetooth’u destekliyorsa, kontrolör bir PC’ye kablosuz olarak da bağlanacaktır. Değilse, DualSense’i bir USB kablosu kullanarak bir PC’ye bağlayabilirsiniz.

Beyaz kumanda genellikle 70$ civarında satılıyor, ancak bazen onu 60$’a satışta bulabilirsiniz – aynı şey Mayıs’ta tanıtılan yeni gece yarısı siyahı ve kozmik kırmızı tonlar için de geçerli. DualSense, beraberinde gelen tüm iyileştirmeler göz önüne alındığında, PS4’ün kontrolörsinin iyi bir halefidir. Halihazırda bir PS4’ünüz varsa veya bir DualShock 4’ünüz varsa, kontrol cihazını PS5’te kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak yalnızca PS4 oyunları oynarken çalışır.

DualSense Şarj İstasyonu

DualSense Şarj İstasyonu ile aynı anda iki kablosuz DualSense kontrol cihazını şarj edebilir, PS5’teki USB-C bağlantı noktalarını boşaltmanıza ve çok oyunculu oturumlarınızın sorunsuz bir şekilde devam etmesini sağlayabilirsiniz. Henüz istasyonda sağlam bir indirim görmedik – ve bazen bulmak çok zordu – ancak tatil sezonuna yaklaştığımızda indirimler bir olasılık, bu yüzden gözlerinizi dört açın.

LG G1 OLED (55 inç)

PS5’in tüm özelliklerinden yararlanabilecek yeni bir 4K TV mi arıyorsunuz? Hepsinin boyutları ve fiyatları farklı, ancak PS5 ile iyi çalışmak, her birinin ortak noktası.

Bununla birlikte, “Oyun Optimize” panosu gibi yeni özelliklerle inanılmaz derecede parlak 2021 LG G1 OLED, PS5 için kolayca en iyi oyun TV’lerinden biridir. Şu anda LG, tipik 2.200 $ yerine 2.000 $’dan başlayarak satıyor. Diğer konfigürasyonlar da benzer şekilde indirimlidir.

PlayStation 5 HD Kamera

PS5’inizi video oyunlarını canlı yayınlamak veya oyununuzu arkadaşlarınızla yayınlamak için kullanmakla ilgileniyorsanız, şu anda Amazon’da 60 $ yerine 54 $ olan PlayStation 5 HD Kamera’yı almak isteyeceksiniz. PS4 kameranın halefi olan HD çevre birimi, çift 1080p lens içerir ve kameranızın beslemesinin arka planını kaldırmanıza ve başka bir şeyle değiştirmenize olanak tanır.

Sony Pulse 3D kulaklık

Bazı PS5’e özel oyunlarda sesin parlamasını sağlayan kablosuz bir model istiyorsanız, Sony’nin Pulse 3D kablosuz oyun kulaklığı yaklaşık 1.099 TL’lik fiyat etiketine değer. Spider-Man: Miles Morales ve Demon’s Souls gibi lansman başlıklarının yanı sıra Ratchet & Clank: Rift Apart gibi daha yeni hitlerle kulağa harika geliyor. Konsol gibi, bu kulaklığı bulmak biraz zor oldu, ancak bugünlerde stoklara daha sık geliyor. Sony ayrıca, şimdi Sony’den ön sipariş verebileceğiniz, 22 Ekim’de kulaklığın gece yarısı siyah versiyonunu 100 $ karşılığında piyasaya sürüyor.

PlayStation Medya Uzaktan Kumandası

Aksesuarlara geri dönersek, PS5’in kendi medya uzaktan kumandası da var. Çoğu konsol gibi, PS5 de yetkin bir akış cihazı olarak iki katına çıkar, Netflix, Hulu ve Disney Plus gibi hizmetlere erişmenizi sağlar ve disk tabanlı PS5 kullanıyorsanız Blu-ray oynatmayı kontrol etmenize izin verir. PS5’in DualSense denetleyicisi üzerinde herhangi bir ek işlevsellik sağlamaz, ancak daha popüler akış hizmetlerinden bazıları için özel başlatma düğmeleriyle daha küçük ve daha rahattır.

WD Siyah SN850 (500GB)

Son olarak, beta sürümünde aylarca kaldıktan sonra artık PS5’e belirli M.2 SSD’ler ekleyerek depolama kapasitesini artırabilirsiniz. Ancak kesin bir bahis arıyorsanız, 7.000 MB/sn hızla çalışan ve isterseniz ideal olan WD Black SN850 sürücülerini öneririz. bir SSD’yi hızlı bir şekilde kurmak ve daha sonra bunun için endişelenmenize gerek yok. Şu anda 500 GB, 1 TB ve 2 TB modellerin tümü satışta (soğutucu dahil), 500 GB model tipik 1.732,90 TL yerine 1.391,43 TL’e gidiyor.

Seagate Oyun Sürücüsü (4TB)

PlayStation Plus (yıllık üyelik)

Oyunlar olmadan bir PlayStation ne işe yarar? PlayStation Plus aboneliği, çevrimiçi çok oyunculu oyunlara, özel indirimlere, ücretsiz aylık oyunlara ve hiçbir ek ücret ödemeden indirip oynayabileceğiniz PlayStation 4 hitlerinden oluşan bir katalog olan PlayStation Plus koleksiyonuna erişim sunar. Şu anda, Best Buy ve Amazon gibi perakendecilerden 240,00TL karşılığında PS Plus’a yıllık üyelik kartı alabilirsiniz.