New World Konsola Gelmiyor, En azından Henüz Değil.

tarafından
37
New World Konsola Gelmiyor, En azından Henüz Değil.

Amazon’un yakın zamanda piyasaya sürdüğü MMO New World şu anda son derece iyi performans gösteriyor ve bazılarının geliştiricilere PC oyununun bir noktada konsola gelip gelmeyeceğini sormasını sağlıyor.

Twitter’da yayın yapan stüdyo, New World’yı konsolda oynamayı ümit eden hayranların, eğer gerçekleşirse, beklemek zorunda kalacaklarını söyledi. Stüdyo, “New World, öngörülebilir bir gelecekte yalnızca PC’de oynanabilecek” dedi.

Geliştirici, Twitter’da New World’ün konsola gelip gelmeyeceğini soran çok sayıda kişiye aynı yanıtı verdi. Ayrıca stüdyo, kontrolör uyumluluğuna da değindi. New World için çalışmalarda yerel kontrolcü desteği yok, ancak stüdyo, insanların bu tür bir kontrol deneyimi istiyorlarsa Steam Kontrolcüsü‘nü kullanabileceğini söyledi.

Amazon’dan almak için tıklayın

Ekip, “Şu anda New World için planlanan yerel bir kontrolcü desteği yok. Ancak, bir kontrolcüyle oynamak istiyorsanız Steam kontrolcüsü desteğini denemenizi öneririz” dedi.

The Elder Scrolls Online, DC Universe Online ve Final Fantasy XIV gibi oyunların tümü konsola geldiğinden, konsola atlayan PC MMO’ları benzeri görülmemiş bir şey değil. Yüzüklerin Efendisi’nin gelecekte de PS5 ve Xbox Series X|S’e yöneldiği bildiriliyor. Ancak Blizzard’ın World of Warcraft’ı hiçbir zaman konsola geçmedi.

28 Eylül’de piyasaya çıkan New World, kısa sürede Steam’de 700.000’den fazla eşzamanlı oyuncuya ulaşarak platformdaki en popüler oyunlardan biri haline geldi. Bir çok insan oyunu Twitch’te de yayınlıyor.

Oyunun muazzam popülaritesi bazı sunucu sorunlarına neden oluyor, ancak MMO hayranları Blizzard’ın tür tanımlayan MMO World of Warcraft’ın da lansman sırasında aşırı sorunlardan muzdarip olduğunu hatırlayabilir.

Amazon Game Studios yöneticisi Christoph Hartmann geçtiğimiz günlerde New World’ün bir dizi mücadeleden sonra stüdyonun neler yapabileceğini kanıtlayan oyun olacağını söyledi.